sokhan

حضرت محمد (ص) :*

بهترین كارها در پیش خدا نگهداری زبان است

953125a269191-Baresh-Mahi

به گزارش ماه نیو، پدیده‌ی بسیار عجیبی همه ساله در شهر یورو (Yoro) هندوراس اتفاق می افتد ،که بارش ماهی از آسمان یا “Lluvia de Peces” نامیده می شود.

این پدیده ،به این گونه است که دوبار درسال ،به طور معمول در ماه می یا ژوئن (اردیبهشت یا خرداد) ،پس از رعد و برق و توفان شدید ،به مدت ۲ ساعت یا بیشتر، هزاران ماهی از آسمان بر روی خیابان های شهر می بارد.

953125a269191-Baresh-Mahi

در برخی مواقع حیوانات به صورت زنده فرود می‌آیند، گاهی مرده و تکه تکه شده هستند و گاهی نیز یخ زده و حتی محصور شده در قالب‌های یخی ،از آسمان فرو می‌ریزند. بارش حیواناتی نظیر ماهی، قورباغه، مار و سایر حیوانات دریایی در طی قرون گذشته گزارش شده است.محققان ،پس از بررسی‌های صورت گرفته دریافتند ،ماهی‌هایی که از آسمان هندوراس به زمین می بارد، با نوع ماهی‌هایی که در آب های مجاور این منطقه یافت می شود،متفاوت است.

953125a269192-Baresh-Mahi
بارها در کتاب های تاریخی نقاط مختلف جهان، به بارش چیزهایی بجز برف و باران و تگرگ از آسمان اشاره شده و تاریخ نگاران و نویسندگانی که اغلب آنها چهره هایی مطرح و قابل اعتنا بوده اند چندین مورد از این وقایع را ذکر کرده اند، اما در بیشتر مواقع، به ویژه در عصر حاضر و ترویج ضدیت با ماورا به بهانه خرافه از سوی روشنفکران، این موارد نیز افسانه و خرافه قلمداد شده و انکار می شد. اما اکنون روشن شده که بارش اشیا عجیب و غریب از آسمان نه خرافه و افسانه است و نه پدیده ای ماورایی! . بلکه این پدیده، یک اتفاق کاملا طبیعی است.

* در کتاب “عجائب المخلوقات و غرائب الموجودات” که محمدابن محمود همدانی در 800 سال پیش نوشته، به بارش هایی از این قبیل از جمله باران قورباغه و خرچنگ در برخی نقاط ایران اشاره شده و جالب آنکه نویسنده توضیح داده که شخصا چنین اتفاقی را ندیده اما از آنجایی که در نزدیکی تمام روستاها و شهرهایی که شاهد این پدیده بوده اند، دریاچه و رودخانه وجود دارد، حدس می زند که بادهای شدید و گردبادها این موجودات را از نقطه ای بلند کرده و در نقطه دیگری به زمین ریخته است.
953125a269193-Baresh-Mahi

اکنون نیز محققان همین باور را دارند و می دانند که گردبادهای شدید، آب های سطحی و موجودات درون آن را ربوده و به جای دیگر منتقل می کنند

منبع:ماه نیو

برای فعال شدن لینک دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید