sokhan

حضرت محمد (ص) :*

بهترین كارها در پیش خدا نگهداری زبان است

no-error-google

گوگل‌پلی یکی از مارکت‌های رسمی برای دانلود و خرید اپلیکیشن‌های اندرویدیست. بسیاری از شما در هنگام اتصال به این مارکت و در دانلود اپلیکیشن، دسترسی به اپلیکیشن‌ها و غیره با خطاهایی روبه‌رو شده‌اید. ما در این مقاله آموزشی به بررسی خطاهای مهم و شایع گوگل‌پلی استور و راه‌حل‌های برطرف کردن آن‌ها پرداخته‌ایم.

0.29a269191N1

خطای اول: Error Processing Purchase

این خطا مربوط به خطای پردازش خرید در گوگل پلی است و زمانی اتفاق می‌افتد که شما در حال دانلود اپلیکیشن هستید. این خطا وقتی رخ می‌دهد، شما نمی‌توانید با دانلود مجدد اپلیکیشن مشکل را حل کنید بلکه باید برای برطرف کردن این خطا مراحل زیر را انجام دهید:

(این خطا از طرف گوگل‌پلی استور است)

وارد تنظیمات گوشی اندرویدی خود شوید و به بخش “Applications Manager” بروید و در این بخش “Google Play “Services را پیدا کنید و پس از آن گزینه “Clear data” را انتخاب کنید و اقدام به پاک کردن اطلاعات مربوط به پلی‌استور کنید.  اگر پس از انجام مراحل بالا این مشکل برطرف نشد، از طریق دسکتاپ و با لپ‌تاپ به گوگل‌پلی استور متصل شوید و اپلیکیشن مورد نظر را دریافت کنید.

خطای دوم: Error 194 – Google Play store

این خطا در زمانی رخ می‌دهد که شما در حال دانلود اپلیکیشن هستید.

برای برطرف کردن این خطا، وارد تنظیمات گوشی اندرویدی خود شوید و به بخش “Applications Manager” بروید و در این بخش “Google Play Store app” را پیدا کنید. پس از آن جزئیات اپلیکیشن را باز کنید و گزینه “Force stop” را انتخاب کنید و پس از آن گزینه “Clear data” را انتخاب کنید و اقدام به پاک کردن اطلاعات گوگل‌پلی کنید. حال همه موارد بالا را در بخش “Google Play Services” هم انجام دهید.

خطای سوم: Error 495 – Google Play store

این خطا مربوط به مشکل در دانلود یا به‌روزرسانی از #گوگل‌پلی است.

برای برطرف کردن این خطا، در ابتدا اقدام به پاک کردن اطلاعات مربوط به گوگل‌پلی‌استور کنید (همانطور که در بالا توضیح داده شد). اطلاعات را از “Google Services Framework” هم حذف کنید. این تنظیمات مانند تنظیمات کارخانه‌ای عمل می‌کند و در آخر نیاز است که دوباره حساب کاربری گوگل خود را اضافه کنید. گوشی را خاموش و روشن کنید، حساب گوگل خود را از این مسیر Settings > Accounts > Add Account > Google Account اضافه کنید.

خطای چهارم: Error 941 – Google Play store

این خطا مربوط به به‌روزرسانی است.

برای برطرف کردن این خطا، در ابتدا اقدام به حذف اطلاعات مربوط گوگل‌پلی استور کنید:

(Clear cache و Apps > All > Google Play Store > Clear data). پس از آن به بخش “Download Manager” بروید و اطلاعات مربوط به این بخش را هم پاک کنید. اکنون دوباره نسبت به به‌روزرسانی اپلیکیشن مورد نظر اقدام کنید، مشکل باید برطرف شده باشد.

خطای پنجم:  Error RH 01 – Google Play store

این خطا مربوط به بازیابی اطلاعات از سرور است.

برای برطرف کردن این خطا، در ابتدا اقدام به حذف اطلاعات مربوط گوگل‌پلی استور کنید :

(Clear cache و Apps > All > Google Play Store > Clear data). پس از آن به بخش Google Services” “Framework بروید و اطلاعات مربوط به این بخش را هم پاک کنید.

خطای ششم:  Error rpc:s-5:aec-0 – Google Play store

این خطا هم مربوط به #بازیابی اطلاعات از سرور است.

برای برطرف کردن این خطا، وارد #تنظیمات گوشی اندرویدی خود شوید و به بخش “Applications Manager” بروید و در این بخش “Google Play Services” را پیدا کنید و پس از آن گزینه “Clear cache” را انتخاب کنید و اقدام به پاک کردن حافظه پنهان کنید.. پس از آن به بخش‌های “Download Manager” و “Google Services Framework” بروید و اطلاعات مربوط به این بخش‌ها را هم پاک کنید.

 

 

گردآوری:ماه نیو

برای فعال شدن لینک دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید